biuro@energiasloneczna.eu
+ 48 534 22 78 55
Ogrzewanie fotowoltaiczne
A A A

CentroTerm to kompletny zestaw do fotowoltaicznego ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Łącząc zalety systemów solarnych do podgrzewania c.w.u. i systemów fotowoltaicznych otrzymujemy system hybrydowy, który charakteryzuje się zaletami obu tych systemów: Możliwością uzyskiwania ciepłej wody z energii słonecznej niezależnie od temperatury zewnętrznej w każdy słoneczny dzień przez 4 pory roku, prostotą instalacji (nośnikiem energii jest kabel elektryczny), duża elastyczność produkcji c.w.u. w zależności od chwilowych potrzeb (nie ma niebezpieczeństwa przegrzania kolektorów w wypadku nieobecności lokatorów), możliwością wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii w każdym gniazdku elektrycznym w domu, a także odsprzedania ich do sieci elektrycznej, układ posiada także systemem samo odśnieżania w przypadku zaśnieżenia paneli.

Najważniejszym elementem całego zestawu jest hybrydowy zbiornik metalowy wewnętrznie emaliowany, który posiada miejsca na 2 grzałki elektryczne DC i AC, oraz wężownice. Dzięki temu w sezonie zimowym umożliwia wybór najkorzystniejszego źródła ciepła do produkcji c.w.u., oraz integrację z już istniejącym konwencjonalnym systemem ogrzewania (np. kotłem gazowym, kotłem węglowym czy kominkiem z płaszczem wodnym). 

W przypadku większego odbioru wody ciepłej prowadzącego do obniżenia jej temperatury, w podgrzewaczu wody dojdzie do automatycznego przepływu energii elektrycznej z inwertera (wyprodukowanej w panelach fotowoltaicznych) do podgrzewacza wody. Inwerter zostanie wyłączony. Po podgrzaniu wody cały proces się automatycznie powtarza.

Końcowym efektem stosowania podgrzewacza wody CentroTerm jest nie tylko woda ciepła, lecz również produkcja energii elektrycznej do potrzeb własnego gospodarstwa domowego. Wszystko to dzięki ekologicznie czystemu źródłu energii elektrycznej. 

Zastosowania
Praktyczne
Zobacz więcej
Oferta dla
Firm
Szeroki zakres możliwości wykorzystania energii
Zobacz więcej
Elektrownie Słoneczne
Oferujemy realizację danej inwestycji od przygotowania projektu systemu PV, przez budowę elektrowni aż po przyłączenie do sieci energetycznej.

W swoich realizacjach używamy komponentów najwyższej jakości, gwarantujących maksymalną...
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach? Zostaw nam swój adres email:
Kontakt z Nami
+ 48 534 22 78 55
Elektrownie Domowe Elektrownie Przemysłowe Finansowanie O nas Kontakt
Copyright 2015 energiasloneczna.eu. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl