biuro@energiasloneczna.eu
+ 48 534 22 78 55
Podgrzewacz z pompą ciepła wody użytkowej 1.8kW
A A A

Podgrzewacz z pompą ciepła wody użytkowej 1.8kW

* Podane ceny są cenami netto

Podgrzewacz z pompą ciepła CWU 1,8kW zachowuje podstawowe cechy konstrukcji wersji CWU 2,3kW, oferując korzystniejsze koszty inwestycji. Zbiornik wody użytkowej pompy ciepła CWU 1,8kW analogicznie do wersji CWU 2,3kW wykonany jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o grubości ścianki 2mm i wyposażony w wężownicę o powierzchni wymiany ciepła 1,5 m2. Zbiornik i elementy wewnętrzne chronione są przez anodę magnezową oraz tytanową. Zbiornik posiada dodatkowy króciec dla podłączenia cyrkulacji wody użytkowej.

Dla pompy ciepła CWU 1,8kW zastosowano niezawodną sprężarkę rotacyjną oraz znane z pompy ciepła 300K-2,3kW zabezpieczenia termiczne i grzałkę elektryczną 1,5 kW. Obudowa zewnętrza wykonana jest ze stali ocynkowanej lakierowanej w wysokiej temperaturze. Skuteczną izolację cieplną stanowi jednolita pianka poliuretanowa o grubości 50 mm.

Sterownik
Podstawową różnicę względem wersji CWU 2,3kW stanowi zastosowanie sterownika. W przeciwieństwie do sterownika G-426 nie jest w tym przypadku możliwe sterowanie urządzeniami zewnętrznymi oraz podłączenie systemu zdalnego nadzoru EKONTROL. Zaletą sterownika jest z kolei maksymalne ułatwienie obsługi - za pomocą jednego przycisku możliwy jest w zależności od potrzeb wybór jednego z trzech trybów pracy:

- tryb standardowy, w którym woda ogrzewana jest przez pompę ciepła, a poniżej ustawionej temperatury otoczenia wspierana przez grzałkę elektryczną. Dodatkowy parametr decyduje poniżej jakiej temperatury pompa ciepła ma się nie uruchamiać, co może być wykorzystane zimą, gdy woda ogrzewana jest przez dodatkowe źródło ciepła przez wężownicę. Tryb standardowy jest zalecany dla polskiego klimatu, w którym temperatura znacząco zmienia się w ciągu roku.

- tryb ekonomiczny, w którym ciepła woda ogrzewana jest tylko i wyłącznie przez pompę ciepła, a jedynym parametrem ograniczającym jej pracę jest minimalna temperatura pracy pompy ciepła. Wybór tego trybu obniża zużycie energii elektrycznej, ponieważ grzałka elektryczna zostaje trwale wyłączona z pracy.

- tryb szybki, w którym ciepła woda ogrzewana jest jednocześnie przez pompę ciepła i grzałkę elektryczną. Tryb szybki nazywany również trybem „party” jest zalecany do jednorazowego, szybkiego przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Sterownik zawiera również funkcję wygrzewu higienicznego (anty-legionella), w ramach której użytkownik decyduje samodzielnie o czasie przeprowadzenia wygrzewu (np. wieczorem lub po powrocie z urlopu).

Podłączenie przewodów powietrza
Pompa ciepła CWU 1,8kW przystosowana jest do podłączenia przewodów powietrza wentylacyjnego po stronie ssawnej i tłocznej. Dzięki temu możliwa jest praca niezależna od powietrza w pomieszczeniu, a także wykorzystanie schłodzonego powietrza usuwanego z pompy ciepła, do okresowego chłodzenia pomieszczeń.Powrót do listy
Zastosowania
Praktyczne
Zobacz więcej
Oferta dla
Firm
Szeroki zakres możliwości wykorzystania energii
Zobacz więcej
Elektrownie Słoneczne
Oferujemy realizację danej inwestycji od przygotowania projektu systemu PV, przez budowę elektrowni aż po przyłączenie do sieci energetycznej.

W swoich realizacjach używamy komponentów najwyższej jakości, gwarantujących maksymalną...
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach? Zostaw nam swój adres email:
Kontakt z Nami
+ 48 534 22 78 55
Elektrownie Domowe Elektrownie Przemysłowe Finansowanie O nas Kontakt
Copyright 2015 energiasloneczna.eu. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl