biuro@energiasloneczna.eu
+ 48 534 22 78 55
Pompa ciepła centralnego ogrzewania powietrze-woda 13 kW
A A A

Pompa ciepła centralnego ogrzewania powietrze-woda 13 kW

* Podane ceny są cenami netto

Typ urządzenia
Pompa ciepła typu SPLIT wykorzystuje ciepło z powietrza zewnętrznego do produkcji ciepła lub chłodu dla potrzeb ogrzewania/chłodzenia budynku oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Budowa pompy ciepła typu SPLIT opiera się o zastosowanie dwóch jednostek: zewnętrznej i wewnętrznej, połączonych obiegiem chłodniczym. Dzięki temu główne źródło hałasu jakim jest sprężarka i wentylator zostają przeniesione z budynku na zewnątrz, a połączenie między jednostkami jest chronione przed zamarzaniem w okresie zimowym.

Możliwości zastosowania
Dla nowych i modernizowanych budynków do pracy samodzielnej (monoenergetycznej) lub we współpracy z istniejącym źródłem ciepła, np. kotłem grzewczym. W budynkach nowych z ogrzewaniem podłogowym w zależności od doboru mocy grzewczej pompy ciepła, możliwa jest praca w trybie monoenergetycznym w połączeniu z dodatkowym przepływowym podgrzewaczem elektrycznym. Współpraca pompy ciepła z kotłem grzewczym w trybie biwalentnym, realizowana jest dzięki standardowej funkcji sterownika. Współpraca z innymi źródłami ciepła w systemie grzewczym budynku może być realizowana z wykorzystaniem podgrzewacza uniwersalnego, co pozwala na podłączenie instalacji solarnej, kominka z płaszczem wodnym, itp.
Możliwość aktywnego chłodzenia pomieszczeń eliminuje potrzebę oddzielnego stosowania klimatyzatorów. Chłodzenie pomieszczeń może być realizowane po spełnieniu dodatkowych warunków przez układ grzewczy, chłodnicę powietrza lub klimakonwektory.

Dla podgrzewania wody użytkowej zalecane jest stosowanie podgrzewaczy pojemnościowych o zwiększonej powierzchni wężownicy grzejnej: OKC250NTR/HP lub OKC300NTR/HP.

Dodatkowe wyposażenie w standardzie pompy ciepła 13 kW
Pompa ciepła 13 kW zawiera dodatkowo w standardowym wyposażeniu:
Wbudowany przepływowy podgrzewacz elektryczny wody grzewczej 3 kW.
Wbudowany zawór 3-drogowy przełączający dla trybu ogrzewania CO/podgrzewania wody CWU.
Wysokowydajny skraplacz asymetryczny SWEP podwyższający efektywność pracy pompy ciepła (zróżnicowana budowa wewnętrzna dla fazy ciekłej i gazowej czynnika chłodniczego).
Funkcjonalne listwy zaciskowe Weidmüller.

Cechy
Efektywna w pracy i trwała sprężarka inwerterowa podwójna rotacyjna (twin-rotary)
Zastosowanie sprężarki inwerterowej pozwala na płynną regulację wydajności pompy ciepła w trybie grzania i chłodzenia i tym samym eliminuje konieczność stosowania zbiornika buforowego
Wysoki współczynnik efektywności COP (tryb grzania) do 4,91 oraz EER (tryb chłodzenia) do 4,74 (z uwzględnieniem zużycia energii przez pompę obiegową)

Czynnik R410A o korzystniejszych właściwościach termodynamicznych od standardowego na rynku R407C, co przekłada się na podwyższenie sprawności urządzenia, a także na łatwość czynności serwisowych (możliwość uzupełniania)
Elektroniczny zawór rozprężny zapewnia mniejsze przegrzanie czynnika chłodniczego (podczas sprężania), niższe zużycie energii elektrycznej przez sprężarkę i większą moc chłodniczą
Zaawansowany sterownik G-426 z możliwością podłączenia systemu zdalnego nadzoru – w zakresie standardowej dostawy pompy ciepła
Długi okres gwarancji: 5 lat Powrót do listy
Zastosowania
Praktyczne
Zobacz więcej
Oferta dla
Firm
Szeroki zakres możliwości wykorzystania energii
Zobacz więcej
Elektrownie Słoneczne
Oferujemy realizację danej inwestycji od przygotowania projektu systemu PV, przez budowę elektrowni aż po przyłączenie do sieci energetycznej.

W swoich realizacjach używamy komponentów najwyższej jakości, gwarantujących maksymalną...
Newsletter
Chcesz otrzymywać od nas informacje o aktualnych promocjach? Zostaw nam swój adres email:
Kontakt z Nami
+ 48 534 22 78 55
Elektrownie Domowe Elektrownie Przemysłowe Finansowanie O nas Kontakt
Copyright 2015 energiasloneczna.eu. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
Projektowanie stron www - iPolska.com.pl